Держпродспоживслужба запустила Національну платформу продовольчої безпеки на базі Creatio

Держпродспоживслужба реалізувала проєкт по створенню Національної платформи продовольчої безпеки, яка дозволяє своєчасно отримувати інформацію про забезпечення продовольством окремих територіальних одиниць України. Для реалізації проєкту Terrasoft надав безкоштовні ліцензії на використання платформи Creatio, а IT-компанія Banza на волонтерських засадах виконала налаштування платформи.

В умовах війни продовольча безпека країни залежить від оперативної взаємодії різних учасників процесу: влади, бізнесу, міжнародних організацій та інших сторін. За допомогою Creatio Держпродспоживслужба організовує злагоджену роботу військових адміністрацій, виробників харчових продуктів, торгівельних мереж, міжнародних організацій та інших у єдиному середовищі. Таким чином прискорюється процес забезпечення продуктами харчування та товарами першої необхідності мешканців громад, учасників Збройних Сил України та територіальної оборони, а також стимулюється розбудова економіки країни у військовий час.

Користувачі можуть відслідковувати стан забезпечення продовольством та іншими продуктами першої необхідності кожної окремої територіальної одиниці та області України, а також бачити актуальні дані щодо існуючих потреб та пропозицій. Платформа також дозволяє аналізувати дефіцитні позиції, миттєво зв’язатися з покупцем чи постачальником без посередників, замовити логістичні послуги, підписати смарт-контракти за декількома з публічних оферт та отримати доступ до держзамовлень без зайвих паперів та втрат часу.

«За допомогою платформи можна швидко сформувати потребу в тих чи інших товарах та побачити пропозиції інших учасників ринку. В часи, коли кожна хвилина має значення, ми створили інструмент, який допомагає забезпечити наших захисників та населення найнеобхіднішими продуктами. Запрошуємо агрофірми, виробників, торговельні мережі та органи влади активно користуватись цим майданчиком», зазначив Анатолій Вовнюк, т.в.о. Голови Держпродспоживслужби.

До ініціативи вже приєдналися понад 600 учасників, серед яких органи державної влади, волонтерські організації, виробники харчової продукції, роздрібні мережі та інші. Кожного дня функціонал та можливості платформи зростають. Реєстрація і використання безкоштовні.

«Чіткість і злагодженість дій усіх учасників надскладного в умовах війни процесу постачання це чи не єдиний шанс здолати гуманітарну кризу. Ми ні хвилини не вагались і доєднались до ініціативи майже миттєво», — прокоментувала Вікторія Омельченко, СЕО Banza.

Зареєструватися і приєднатися до ініціативи Держпродспоживслужби з забезпечення продовольства можна на порталі dpss.creatio.com >>